Skip to content

DynamiTech - Tokarki CNC do metalu

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

   

Tokarki CNC DynaTurn 102 nadają się do toczenia zarówno prostych, jak i bardzo skomplikowanych detali, zarówno w produkcji akordowej, jak i seryjnej.

Wrzeciono maszyn jest hartowane, wykonane z wysokiej jakości stali i umieszczone w łożyskach stożkowych. Jest to podstawowy warunek płynnej pracy bez niepożądanych wibracji. Napęd wrzeciona zapewnia silnik asynchroniczny SIMOTICS z precyzyjnym pozycjonowaniem. Dzięki odpowiednim osprzętom istnieje możliwość zamontowania na maszynach narzędzi napędzanych np. do wytaczania otworów w czole, frezowania rowków itp.

Ze względu na wielkość maszyn uzyskano dużą sztywność. Dzieje się tak głównie za sprawą układu kinematycznego oraz bardzo masywnego złoża lanego granitu „odlewu mineralnego”. Podparcie wzdłużne i poprzeczne tworzą razem solidny stół krzyżowy umieszczony w naprężonej prowadnicy rolkowej BoschRexroth. Maszyny z łatwością radzą sobie z obróbką materiałów trudnych w obróbce takich jak stal nierdzewna, tytan itp.

Płyta dociskowa suportu poprzecznego wyposażona jest w siatkę gwintów umożliwiającą zmienny rozkład przednich i promieniowych oprawek narzędziowych. Rozwiązanie to jest naturalną gwarancją dużej sztywności, szybkości i dokładności podejścia.

Wszystkie ruchome części osłonięte są płytą ze stali nierdzewnej i ułożone w taki sposób, aby wióry spadały bez zatrzymywania się w zbiorniku zbierającym. Takie rozwiązanie nie tylko znacznie ułatwia obsługę, konserwację i regulację, ale także znacznie zmniejsza tempo zużycia. Pod miską olejową znajduje się zbiornik płynu chłodzącego z pompą.

Segment opisywanych obrabiarek: Tokarki CNC mini

Translate »