Jaki użytek w zakładach produkcyjnych mają suwnice bramowe?
Prowadzenie napraw oraz remontów maszyn i urządzeń wiąże się często z koniecznością transportowania elementów o znacznej masie. Podobne potrzeby pojawią się przy pracach montażowo-instalacyjnych, a także w czasie przemieszczania ciężkich podzespołów czy surowców.
Ze zbliżoną sytuacją mamy do czynienia w razie załadunku i rozładunku. W miejscach, gdzie ciężko będzie się obyć bez możliwości swobodnego przenoszenia ładunków w pionie i poziomie warto zastosować suwnicę bramową UNICRAFT, która oferuje funkcjonalność zbliżoną do klasycznych urządzeń tego rodzaju przy znacznie niższym koszcie zakupu i ogromnej mobilności. Przekonajmy się, jaka jest jej konstrukcja i sprawdźmy, dlaczego warto z niej skorzystać.
Jak jest zbudowana suwnica UNICRAFT?
Suwnica UNICRAFT przypomina swą budową duże urządzenia stacjonarne. Posiada poziomą belkę, po której może poprzez przemieszczać się wózek wciągarki z zamontowaną wciągarką o udźwigu do 1 tony. Jej podstawa daje możliwość regulowania wysokości, na jakiej znajdzie się belka, jest też wyposażona w solidne blokady unieruchamiające ją w wybranym położeniu. W dolnej części suwnicy znajduje się mechanizm jezdny: dwie symetryczne poprzeczki z osadzonymi kółkami obrotowymi z zamontowanymi hamulcami zatrzymującymi całość w określonym miejscu. Dla zachowania stabilności belka jest podtrzymywana dodatkowymi wspornikami, podobnie jak ramiona podstawy, z których każde jest wspierana ułożonymi pod kątem poprzeczkami. Zastosowane wzmocnienia znacznie zwiększają sztywność konstrukcji i gwarantują bezpieczną pracę sprzętu.
Gdzie można korzystać z suwnicy bramowej UNICRAFT?
Suwnice UNICRAFT mogą być wykorzystywane na każdej płaskiej i równej powierzchni o odpowiedniej nośności. Sprawdzą się w warsztatach, na halach produkcyjnych oraz w magazynach czy rampach przeładunkowych.