Gdzie i kiedy sprawdzają się wiertarki magnetyczne?
Posiadanie odpowiedniego sprzętu znacznie ułatwia realizację najtrudniejszych nawet zadań. W wielu przypadkach bez właściwego wyposażenia nie da się szybko i sprawnie ukończyć niektórych prac ani uzyskać potrzebnej ich jakości. Dobrym przykładem urządzeń, które mogą okazać się niezbędne przy wszelkiego typu robotach ślusarskich bądź mechanicznych, są wiertarki kolumnowe OPTIMUM. Można je znaleźć zarówno w wersjach klasycznych, jak i uniwersalnych, a zarazem praktycznych specyfikacjach uwzględniających moduł magnetyczny. Przekonajmy się, gdzie będą użyteczne i zobaczmy, jak działają.
Dlaczego warto korzystać z wiertarek magnetycznych?
Wykonywanie otworów jest jedną z najczęściej przeprowadzanych operacji obróbkowych, które okazują się niezbędne zarówno przy wytwarzaniu rozmaitych elementów maszyn i urządzeń czy wszelkiego typu konstrukcji, jak i przy ich modernizacji bądź naprawie. W wielu przypadkach kluczowe znaczenie ma dokładność, z jaką będą one przygotowane. Chodzić tu może nie tylko o precyzyjne wypozycjonowanie ich położenia, ale także zachowanie niskiego poziomu odchyłek i utrzymanie określonego kąta. Zazwyczaj będzie to jednak niemożliwe bez demontażu danego komponentu, ponieważ w takiej sytuacji można będzie użyć jedynie urządzenia ręcznego, mimo tego, że optymalnym wyjściem byłoby skorzystanie z wiertarki stołowej. Da się ją jednak z powodzeniem zastąpić wiertarką magnetyczną.
Co trzeba wiedzieć o wiertarkach magnetycznych?
Wiertarka magnetyczna to urządzenie, którego funkcjonalność odpowiada klasycznym wiertarkom stacjonarnym. Różnicą jest fakt, że sprzęt tego typu może być łatwo zamocowany do nawiercanego elementu. Dzieje się tak za sprawą zintegrowanego z podstawą elektromagnesu. Będzie on utrzymywał korpus w stabilnej pozycji w czasie pracy, a jednocześnie pozwoli na ruch urządzenia w osi wykonywanego otworu. Istnieją też specjalne statywy z takim mechanizmem, w którym da się zamontować posiadaną wiertarkę ręczną.